Ahmetpaşa Halkı Vali’den destek bekliyor

Ahmetpaşa Halkı Vali’den destek bekliyor

Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa İlçesine bağlı Ahmet Paşa beldesinde yaşayan çok sayıda vatandaş ve çiftçi Ahmetpaşa beldesinde yapılması planlanan ahırlı tarım köy projesini dört gözle bekliyor.

Daha önceden konu ile ilgili olarak, toplamda yaklaşık 450 kişinin müracat ettiği ve belediye tarafından liste tutulduğu, fakat bu konu ile ilgili olarak, henüz bir adımın dahi atılmadığını ifade eden, Ahmetpaşalı çiftçiler, madem yapılmayacaktı  da neden bizle dalga geçer gibi talep topladılar ? Diyerek, serzenişte bulundular.

Yapılacak olan ahırlı tarım köy projesinin, üstelik yerinin bile hazır olduğunu ifade eden vatandaşlar, toplamda 1 milyon metrekarelik üçüncü sınıf meranın da Ahmetpaşa’da olduğunu ifade ederek, Vali Gökmen Çiçek’ten, milletvekillerinden, ve belediye yetkililerinden, bir an önce toplanan talebin yerine getirilmesini istediler. Yapılacak olan bu projede ise tamamen Ahmetpaşa halkının menfaatine yönelik olarak, 20 – 30  ve 50 Büyükbaş hayvanı aynı anda barındırabilecek seçenekli bir proje  olduğunu savunan vatandaşlar “ Biz bu konuda devletimizden ve hükumet büyüklerimizden özellikle sayın Valimiz Gökmen Çiçek Bey’den ümitliyiz bizlere yardımcı olacağına gönülden inanıyoruz.

inşallah burda toplamda kasabamızda bu projenin uygulanmasını isteyen 400 ila 500 arası çiftçi var “ ifadelerine yer verdiler. Belediye yetkilileri ise bu konuda hala sessizliğini koruyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM