Ahmetpaşa halkından Ak Parti’ye tepki

Ahmetpaşa halkından Ak Parti’ye tepki

Geçtiğimiz hafta Sinanpaşa İlçesi Ahmetpaşa Belediye Başkanı Eyüp Yakan’ın bir basın toplantıısı düzenleyerek önceki dönem belediye başkanı Osman Geyik hakkında yolsuzuk ve usulsüzlük nedeniyle suç duyurusunda bulunduklarını açıklamıştı.

Bu açıklamanın ardından Ak Parti Milletvekili Ali Özkaya ve İl Başkanı Hüseyin Sezen’in Ahmetpaşa Kasabası’nda daha önce TOKİ tarafından yapılan tarım köy evlerini eski belediye başkanı Osman Geyik ile birlikte ziyaret etmesi tepkilere neden oldu.

”GEYİK, SUÇLUDA OLSA YANINDAYIZ MI DİYORSUNUZ?”

Milletvekilinin ve Ak Parti İl başkanının eski belediye başkanı Osman Geyik ile birlikte tarım köy evlerine ziyaret etmesine tepki gösteren Ahmetpaşa halkı: ”Biz geçtiğimiz yıl yapılan seçimlerde belediye başkanı olarak Eyüp Yakan’ı seçtik. Eğer kasabamızda bir ziyaret olacaksa Vekile ve il başkanına refakat edecek isim Eyüp Yakan’dır.

Başkanımızın geçen hafta belgeleri ile açıkladığı Osman Geyik hakkındaki yolsuzluk iddialarına bir cevapmıdır bu ziyaret. Osman Geyik hakkındaki iddialar şu an yargıda. Bu ziyaret yargıyı etkilemek için mi yapıldı?” dediler.

”BAHÇELİ, ELİNDEN GELENİ YAPIYOR. SİZ NE YAPIYORSUNUZ?”

Bu davranışların cumhur ittifakına büyük zarar verdiğini belirten vatandaşlar: ”Liderimiz Devlet Bahçeli Ak Parti hakkında konuşsan milletvekilide olsa ihraç ederken, Ak Partili vekil ve teşkilat mensuplarının Belediye Başkanımız Eyüp Yakan’ı yok sayması asla kabul edilemez bir tutumdur” dediler.

YAKAN: BELEDİYE’DE MİSAFİR ETMEK İSTEDİK

İnternet Medya Birliği’nin muhabirlerinin ulaştığı Ahmetpaşa Belediye Başkanı Eyüp Yakan’a kenidisinin davet edilip edilmediğini sorduk.

Başkan Yakan: ”Maalesef bana böyle bir davet gelmedi. Ben Milletvekilimz ve ittifak ortağımız AK Partinin İl Başkanı kasabaımıza geliyor diye belediyede hazırlık yaptım. Ancak Belediyemize de gelmediler” diye konuştu…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM