Dolar 15,8890
Euro 16,8575
Altın 941,89
BİST 2.393,61
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Afyon 19°C
Açık
Afyon
19°C
Açık
Cum 23°C
Cts 24°C
Paz 21°C
Pts 21°C

Ak Kadınlar kongreye gitti, Ertürk güven tazeledi

Ak Kadınlar kongreye gitti, Ertürk güven tazeledi
A+
A-
29.01.2021

AK Parti Afyonkarahisar İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi büyük bir coşku ile gerçekleşti. Kongrede mevcut Başkan Ferda Ertürk Güven tazeledi. AK Parti’de “İnandığın yolda yürü” sloganı ile başlayan kongre süreci Afyonkarahisar’da 6. Olağan Kadın Kolları Kongresi ile tamamlandı.

 

Kongreye yoğun ilgi

Kongre Kamil Miras Anadolu Lisesi salonunda gerçekleşti. Kongreye, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Tanıtım Medya Başkanı – AK Parti Çanakkale Milletvekili – TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma, Turizm Komisyon Sözcüsü Jülide İskenderoğlu, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Sultanbeyli Belediye Meclis Üyesi, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi Gülten Terzi, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı İl Koordinatörü Hüseyin Sezen, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, önceki dönem milletvekili Halil Ürün ve çok sayıda partili katıldı.

 

“Afyonkarahisar’ımızı Türkiye’nin yıldızı yapmak için inandığımız yolda yürüyoruz”

Kongrede ilk konuşmayı Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk yaptı. Ertürk, “Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyerek Afyonkarahisar’dan yola çıktık ve o günden beri zalime korku, mazluma umut olmak için İnandığımız Yolda Yürüyoruz. Günden güne artarak 10 milyona dayanan üye sayımızla evlatlarımızın geleceği, ocaklarımızda kaynayan çorbanın bereketi, vatanımızın bekası için İnandığımız yolda yürüyoruz. Bu toprağın has evlatları, bir daha bu ülkede inancından dolayı aşağılanmasın, başörtüsünden dolayı hakları elinden alınmasın diye İnandığımız Yolda Yürüyoruz. Heykel dikmek yerine yerli ve milli silahlarımızı, helikopterlerimizi, gemilerimizi, hastanelerimizi, barajlarımızı ve daha nicelerini kendimiz yapabilmek için inandığımız yolda yürüyoruz. Malazgirt’ten Çanakkale’ye, Kurtuluş

Savaşımızdan 15 Temmuz şanlı destanımıza canlarını feda eden tüm şehitlerimizin kanı yerde kalmasın diye inandığımız yolda yürüyoruz. Zincirleri kırılan Ayasofya’nın ve dahi tüm camilerimizin minarelerinden ezan sesleri kıyamete kadar dinmesin, bayraklarımız inmesin diye inandığımız yolda yürüyoruz. Artık hastane kapılarında sıra beklemeyen hastalarımızın, el üstü tutulan yaşlılarımızın ve engellilerimizin, hayır dualarını almaya devam etmek için inandığımız yolda yürüyoruz. Kadına şiddet deyince mangalda kül bırakmayıp kendi partisindeki şiddet ve tecavüz skandallarına suspus olanlara inat, samimi ve kararlı bir şekilde şiddetin her türlüsüyle mücadeleye devam etmek için inandığımız yolda yürüyoruz. Biz Ak Parti Afyonkarahisar teşkilatları olarak, Bakanımızla, milletvekillerimizle, başkanlarımızla Ege’nin yıldızı Afyonkarahisar’ımızı Türkiye’nin yıldızı yapmak için inandığımız yolda yürüyoruz” dedi.

 

“Afyonkarahisar’a 30 milyar liranın üzerinde yatırım yapıldı”

Ertürk’ün ardında konuşan AK Parti Afyonkarahisar milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise “Kadın kollarımızın faaliyetlerini takdirle takip ediyorum. Afyonkarahisar’da da şu anda 98 bin AK Parti üyesi var. İnşallah yüz bine tamamlayacağız ve bu sayıyı aşacağız. Kadın kollarımız çok gayretli bir şekilde çalışıyor. Bu noktada Ferda Hanım’ı ve ekibini tebrik ediyorum. Son seçimlerimizde Ege bölgesinin birincisi olduk. Bu da kadın kollarımızın sayesindedir. Son mahalli idare seçimlerindeki başarımız kadın kolları başkanlığımızın başarısıdır. Afyonkarahisar’da 59 belediye var. 59 belediyenin 34 tanesini AK Parti aldı. Cumhur ittifakı olarak 59 belediyenin de 54 tanesini biz aldık. Bu oran %92’ye tekabül ediyor. Gerçekten Türkiye’de en çok belediyesi olan en çok AK Parti bayrağının dalgalandığı yer Afyonkarahisar’dır. Hükümetimiz Afyonkarahisar’a çok büyük önem veriyor. Bunun karşılığında da 30 milyar liranın üzerinde bir yatırım yapıldı. Bu noktada her şeyi tenkit edenler ne yaptı diye soruyor. Biz de cevap veriyoruz; Ne yapmadık ki!” ifadelerine yer verdi.

 

“Kadına önem verenler iktidardayken neden kadınların önünü açmadılar?”

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök de bir konuşma yaptı. “Kadınlar için genelde pozitif ayrımcılık ifadesi kullanıyoruz ama bu pozitif ayrımcılığı hayatımıza yerleştiren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır” diyen Ök konuşmasına şöyle devam etti; Bazı partilerin kadın konusundaki sözde hassasiyetleri üstten bakış açıları tamamen samimiyetsiz bir duruştur. Türkiye Büyük Millet Meclisi kurulduğunda kadınların oranı yüzde 4 idi. Bu oran 2000’li yıllara kadar yüzde 1’e bile ulaşmadı. Hani bunlar vizyon sahibi idi? AK Parti ile birlikte bu oran yüzde 4’lere çıkıyor ve bugün geldiğimiz noktada kadın sayısı oranı %18’e tekabül ediyor. Bunlar madem bu kadar kadına önem veriyordu da bunlar iktidardayken neden karar alma merkezlerinde kadınların önünü açıp yol vermediler? Kadınlar hakkında bu ülkede birisinin söz söylemesi gerekiyorsa o da AK Parti’dir.

 

“Muhalefetin başındaki kişinin nörolojik sorunları var”

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili Ali Özkaya da “Bizim muhalefetin derdi yatıyor kalkıyor Cumhurbaşkanımız ile uğraşıyor. Herhalde bir tanesi de tahmin ediyorum nörolojik sorunlar yaşıyor. Konuşurken başıyla sonu birbiriyle örtüşmüyor. Söyledikleriyle ifade etmeye çalıştıkları birbiriyle tutmuyor. Ne diyorlar; Biz namussuz siyaseti getireceğiz dedik getirdik diyorlar. Siz bunları kim olduğunu çok iyi biliyorsunuz. Şimdi yatıp kalkıp bunu uyguluyorlar. Firavun düzeni diyorlar. Biz Müslümanız bir insana firavun demek yapılabilecek en ağır hakaretleri en bariz aşağılamanın küfür etmenin bir halidir. Bir Müslümana bu kadar ağır bir hakareti yapmak için bir insanın gerçekten akli melekelerinin gitmesi lazım. Bu Fethullahçı terör örgütünün ağzıdır. Bu Pensilvanya’daki haşhaşi Hasan Sabbah’ın danışmanları vasıtasıyla söz söyleyen adam haline geldi. Zaten danışmanları da FETÖ’den mahkum oldu. Geldiği kasetle onların amaç ve hedefleri doğrultusunda devam ediyorlar. Vız gelir tırıs giderler. Defalarca seçim kaybettiler. Allah'ın izniyle daha da kaybederler. Yeter ki bu birlikteliğimizi yürütelim” dedi.

 

“HDP’lileşmiş CHP”

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili İbrahim Yurdunuseven de konuşmasında 28 Şubat hatırlatması yaptı. Yurdunuseven, “Ben konuya 28 Şubat’tan başlamak istiyorum. 28 Şubat denilince benim aklıma okul birincisi olmuş o kardeşimin o şerefli başörtüsünden tutup yerlere sürüklendiği anlar geliyor. Oğlunun asker törenine tellerin arkasından bakan bir anne geliyor. Oğlunun, evladının, akrabasının düğününe düğün salonunun kapısının kenarından bakan o annemiz geliyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde milletin meclisinde milletin oylarıyla seçilmiş başörtülü kardeşimizi dışarıya davet eden zihniyet aklımıza geliyor. Burada vekillerimiz de var. Mecliste HDPlileşmiş CHP ve aveneleri ile çarpıyoruz. Biraz önce Sayın vekilimiz söyledi namussuz siyaseti getirmek için hakikaten çalışıyorlar. Allah muhafaza eğer bir iktidara gelsinler ki milletimiz bunlara taviz vermez. Getirirlerse bunlar bize 28 Şubat’ı aratır. Değerli kardeşlerim bu bilinçle 2023 yılına çok iyi çalışmak zorundayız” şeklinde konuştu.

 

“Kadınlarımız seçimlerde büyük gayret sarfetti”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise “Kadınlarımızın çalışmalarında verdikleri hizmetleri hiçbir zaman kendimizden farklı görmedik. Ne zaman bir evde bir faaliyet olursa Kadın Kollarımızı, Gençlik kollarımızı ana kadememiz ile bir ve beraber hareket ettiklerini görüyoruz. Yerel seçimlerde de genel seçimlerde de ne kadar gayret sarf ettiklerini ne kadar koşturduklarını çok iyi biliyoruz. Ben emeği geçen gayret sarfeden kuruluşundan bugüne kadar teşkilatta görev alan herkesi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bu teşkilatta görev yapmak ayrıcalıktır. Bir onurdur. Ben bu kongrenin tekrar hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

“Rabbim bize bu davada nefer olmayı nasip etti, hain olmayı değil”

Son konuşmayı ise AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Tanıtım Medya Başkanı – AK Parti Çanakkale Milletvekili – TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma, Turizm Komisyon Sözcüsü Jülide İskenderoğlu yaptı. İskenderoğlu konuşmasında, “Afyonkarahisar bizim için kuruluştaki ilk adımımızdır. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyerek yola çıktığımız Afyonkarahisar’da Allah’a şükür ki hiçbir şey gerçekten eskisi gibi değil. Dün dünde kaldı. Her şeyden önce Ak Parti bir dava hareketidir, inanmışların adanmışların hareketidir. Kıymetli yol arkadaşlarım ben de sizler gibi içinizden çıkan bir kardeşinizim. Bu parti kurulduğunda ben hep evladımı görüyorum. 2002 seçimlerinde broşür dağıtırken evladıma hamileydim. Bugün Allah’a şükür ki evladım 18 yaşına girdi ve bugün baktığımda diyorum ki davamız ne kadar büyümüş. Biliyorum ki büyük bir çoğunluğumuzun benimle aynı hikayesi var. Haydi dediler yemeğimizin altını kapattık, koştuk. Haydi dediler, Cumhurbaşkanımızın mitingi var hep beraber çocuğumuzu eşimizi bıraktık geldik. Neden; Çünkü inandığımız değerler var. Bazıları gibi yoldan dönenlerden değil davaya hayatını adayanlardan olduk elhamdülillah. Bazen gazeteleri okurken çok eğleniyorum. 2001’de kapı kapı gezip Recep Tayyip Erdoğan’ı halka tanıttık diyenleri görüyorum. Çok kıymetli dava arkadaşlarım Recep Tayyip Erdoğan’ın halka tanıtılmaya ihtiyacı var mıydı? Rabbim bize bu davada nefer olmayı nasip etti, hain olmayı değil” ifadelerine yer verdi. Kongrede mevcut Başkan Ferda Ertürk yeniden güven tazeledi.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi:
Tüm Hakları Saklıdır © 2020