AKSA Doğalgaz kafasına göre takılıyor

AKSA Doğalgaz kafasına göre takılıyor

İscehisar’da  2020 yılı yatırım programı dahilinde doğalgaz hat çalışmaları devam ediyor. 

Diğer taraftan İsçehisar Belediyesinden yapılan açıklamada Aks Doğalgaz firmasının İsçehisar’a gerekli desteği vermediği iddia edildi.

Konuyla ilgili İsçehisar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: ”Doğalgaz yatırımları abonelik oranlarına göre değerlendiriliyor, diğer ilçelerin abonelik oranları %25 – %30 civarında iken ilçede bu oran %85 civarında. Bu bağlamda  İscehisar abonelik oranı en yüksek ilçe olmasına rağmen yeterli doğalgaz yatırımını alamıyor. 

Doğalgaz çalışmaları önceki dönemde İscehisar Belediyesi ile AKSA Doğalgaz şirketi arasında yapılan sözleşmeye istinaden güzergah belirleme ve her türlü çalışma koşulları şirket lehine olduğu için sözleşme hükümleri dışına çıkılmıyor.  

Vatandaşın evinin önünden doğalgaz hattı geçiyor 10 metrelik yere bağlantı yapılmıyor, mağduriyetlerin giderilmesi adına çalışmalara destek verme talebimiz reddediliyor.  İlçeye yapılan doğalgaz çalışma oranlarını arttırarak vatandaşların mağduriyetini gidermek adına her türlü gayreti sarf ediyoruz ilgili tüm kurumlara başvuruda bulunduk.
Vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilerek doğalgaz sorunun çözülmesi adına mücadelemiz devam edecek.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM