Başkan Atlı: Biz işimize bakarız

Başkan Atlı: Biz işimize bakarız

“Geçen yıl ilçemizde bulunan 450 hanelik Toki Konutlarına yaklaşık 2,5 km doğalgaz hattı döşendi.Aksa doğalgaz ile görüşmelerimiz devam ediyor fakat 2020 yılı için Afyonkarahisar il genelinde toplamdaki yatırım 21 km özellikle covid nedeniyle firmalar sıkıntılı durumda.

Çay’ın birçok yerinde doğalgaz hattı var fakat abone sayısı az. Aksa ile beraber doğalgaz kullanımını, halkımıza aktardık. Allah nasip ederse, geriye kalan 3,5 yıllık dönemimizde doğalgaz girmeyen hane kalmayacak.

Diğer taraftan,İlçemizde, 2300 metre alt yapı çalışması yaptık. İlçemizde kanalizasyon bağlı olmayan haneler vardı. Bu eksiklikleri giderdik. Bu doğrultuda da yaptığımız tüm yolların hattını değiştireceğiz. 5 yıl sonunda, 20 km’ye yakın yol hedefimiz var. Yapılacak yolların planlamasını da yaptık. Burada amacımız halkımıza daha yaşanılabilir bir ilçe bırakmak.

Biliyorsunuz ki İlimiz Türkiye’de 3’üncü Dünya’da ise gastronomi konusunda 36. sırada Afyonkarahisar ili olarak, Gastronomi şehri unvanına sahibiz. Bizlerde Afyonkarahisar’ın bir ilçesi olarak, Afyonkarahisarımıza bu hususta katkı sunmak istiyoruz. Gastronomi konusunda değerli kaymakamımız ile projelerimiz var, ilçemize özel birçok lezzetli ürün mevcut, hem ürünlerin tanıtımı hem de bayanlarımızın istihdamının sağlanması noktasında bu projemiz son derece önem arz ediyor.

Bu konu ile ilgili bir yatırımcı ile görüşme aşamasındayız. Yöresel olarak ürettiğimiz bütün lezzetlerimizi, tamamen doğal ev yapımı şeklinde yapılıp, pazarlanması noktasında bir tesis oluşturacağız. Önümüzdeki yıl inşallah, bu projemizi de faaliyete geçirmiş olacağız. Herkes her şeyi konuşur, ama biz burada tamamen hizmet için varız. Biz laf değil iş üretiyoruz ve kimin ne dediği umurumuzda dahi değil. Biz bu ilçenin seçilmiş bir belediye başkanı olarak, işimize bakacağız, başkaları konuşur lafta kalır ama biz ise icraata yönelik adımlar atarız.” İfadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM