Çiçek; ”Odalar Birliği sahada yok”

Çiçek; ”Odalar Birliği sahada yok”

Sandıklı Yeni Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çiçek yaptığı açıklamada Afyonkarahisar Esnaf Odalar Birliği Başkanı Abdulkadir Konak’ı esnafa destek olmaya çağırdı.
Çiçek yaptığı açıklamada, esnafın odalar birliğine bugünlerde ihtiyacı olduğunu söyledi.
Çiçek şunları söyledi; ”Tüm dünyanın büyük bir sınavdan geçtiği şu zamanlarda bizler esnaf olarak bir birliktelik oluşturmamız lazım çünkü o kadar büyük bir sınavdan geçiyoruzki (şuan bu sınavın başındayız) ilerki zamanlarda çok muhtaç duruma düşecek bir çok esnaf arkadaşımız var. Cumhurbaşkanımız bir yardım kampanyası başlattı bizde bunun bir benzerini Afyon esnafı için başlatmamız lazım.Bugün berberlerimiz ,kahvecimiz, minibüscümüz vb. bir çok arkadaşın işleri kapandı zamanla evine çocuğuna çoluğuna ekmek götüremeyecek dereceye gelecek hatta gelenlerde vardır ama biz öyle bir milletiz ki bu muhtaçlığımızı kimseye söyleyemeyiz.
Şimdi diyeceksiniz ki bizim bir birlik oluşturmamıza gerek yok bu esnafın başında bir Afyon esnaf odalar birliği (AESOB) zaten var.
Bende size şu cevabı vereceğim;
1-Evet resmiyette var ama sahada yok, bu virüs meselesinden dolayı kendi çalışma saatlerini 10.00-15.00 arası yapıp kendini tatil moduna çevirmiş birlikmi diyecem.
2-Sahaya inip esnafın sorunlarını soran birlikmi var diyecem.
3-Oda başkanlarıyla iletişime geçip ihtiyaç sahibi esnaflarınız varmı diyen bir birlikmi var diyecem.
4- tüm esnafımızın dezenfekten, maske ve eldiven ihtiyacı var bunu bile karşılamayan birlikmi diyecem.
5- odalarımızın kendi bütçeleri dahilinde esnafa yardımcı olmaya çalıştığı aşikar ama yetişemediği yerde yardımcı olmayan birlikmi diyecem.
6-birliğin parasının olduğunu yakın zamanda 20 bin esnafın hakkıda olan organizedeki yeri 5 milyona sattığını hepiniz çok iyi biliyorsunuz böyle bir parayı böyle bir zamanda esnafa dağıtmayan veya dezenfekten ihtiyaçlarını görmeyen birlikmi diyecem.
7- şu süreçte sadece devletimizin çıkardığı genelgeleri bize göndermekle mükellef başka bir işe yaramayan birlikmi diyecem.
8- gelen 5 milyon paradan önce altına mersedes alıp hıdırlıkta keyif yapan birlikmi diyecem.
9- yönetimden birisinin biz o parayı çatır çatır yiyoruz diyen birlikmi diyecem
10- hangi bir odanın veya esnafın yerel yönetimlerle veya başka birimlerle olan sıkıntısını çözmek için sahaya inmeyen birlikmi diyecem
DİYECEK ÇOK ŞEY VARDA AMA YUNUS EMRENİN DEDİĞİ GİBİ “SÖYLESEM TESİRİ YOK SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL”
Şimdi özellikle bazı oda başkanlarıma sesleniyorum sosyal medyada herkes dürüst herkes adam herkes gururlu herkes yardımsever herkes adam.
Bizler bu esnafın temsilcisiyiz gerekeni yapalım ya bu birliği sahaya bu zamanda indirin yada bindirin bunun vebalide günahı da sizin üzerinizde böyle bir zamanda esnafının yanında olmayan birliği ben kabul etmiyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM