Köyü var tarımı yok

Köyü var tarımı yok

Sinanpaşa İlçesine bağlı Ahmetpaşa Beldeis’nde geçtiğimiz yıllarda yapılarak vatandaşlara teslim edilen 100 adet TOKİ Tarımköy evlerinde sadece evlerin olması ve bu tip projelerde olması gereken besihanelerin olmaması vatandaşların tepkisini çekiyor.
Ahmetpaşa Beldeisnde Toplu Konut İdaresi tarafından geçetiğimiz yıllarda yapılan ve teslim edilen 100 konutluk tarımköy projesinde beshianelerin olmamasının yanlış bir uygulama olduğunu belirten vatandaşlar: ” Tarımköy projesi Türkiye’nin her yerinde TOKİ tarafından yapılıyor. Sağolsun TOKİ bizim kasabamıza da böyle bir proje başlattı. Fakat Ahmetpaşa’ya yapılan tarımköy projesinde besihaneler olmadığı için bu yapılan evler adeta villa oldu. Biz hayvancılık ile geçinen bir beldeyiz. Şimdi Belediyeye tarımköy projesi için başvurduk. Ama belediye’den bize TOKİ’ye gerekli başvuruları yaptıklarını ancak daha önce kasabamıza tarımköy projesi yapıldığı için sıcak bakılmadığı söylendi. Ahmetpaşa’ya yapılan konutlarıın yanında besihane olmadığı için sadece müstakil birer villadan öteye geçmedi. TOKİ Başkanlığımızın bize bu konuda yardımcı olmasını, beldeimze tarımköy projesi yapılmasını istiyoruz” diye konuştular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Hangi vatandaşa sordunuzda bu şekilde bilgi verdi size daha besahaneli tokilerin nereye yapılacağı kaç başlık olacağı kaçar metre kare olacağını maliyetinin ne olacagini ve kaç adet olduğu hakkında hiçbir vatandaşın bilgisi bile yok ahmetpasali vatandaşlar ile alaymi ediliyor ve vatandaşın üzerinden haber yapıyorsunuz EYÜP YAKAN yapılan hizmetleri karalamaya ve köreltmeye karalamaya çalışacağına aynı partiden başkan olan diyer belde belediye başkanlarını örnek alsın ve birazdan bilmiyorsa onlardan akıl alsın hizmet yapsın belediye makamı ağlama duvarı değildir.camur at izi kalsin siyaseti 1990 larda kaldı bilgi belge beceri konuşuyor bu devirde

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM