MUHABİRİMİZ SARIGÜL’E SORDU (VİDEO HABER)

MUHABİRİMİZ SARIGÜL’E SORDU (VİDEO HABER)

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Afyonkarahisar İl Başkanlığı parti binası için Afyonkarahisar’a geldi. Parti binası açılışında İl Başkanı Kadir Uysal ve Afyonkarahisar’daki partilerle bir araya gelen Sarıgül, açılış töreninden sonra termal bir otelde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Sarıgül basın açıklamasının ardından ulusal ve yerel medyanın sorularını yanıtladı.

karahisarhaber.com muhabirimizin sorusunu yanıtladı. Sarıgül muhabirimizin sorusu üzerine herhangi bir ittifakta yer almayacağını vurgusunu yaparak, genel seçimlerde kendi partisinin adayını açıklayacaklarını belirtti.

Muhabirimiz Sarıgül’e Türkiye’deki iki ittifaktan (Cumhur İttifakı – Millet İttifakı) Türkiye Değişim Partisi’ne bir teklif geldi mi? Siz herhangi bir ittifakı tercih etmeyi düşünüyor musunuz? diye sordu.

Sarıgül’ün açıklaması şöyle;

“Kimseyi ittifaklar konusunda ikiye bölmek istemiyoruz. Parti olarak biz, ilk turda kendi adayımızla seçime gireceğiz. İlk turda da bütün milletimiz bizim partimizin adayına büyük bir ilgi gösterecektir” dedi.

“Kimseyi ittifaklar konusunda ikiye bölmek istemiyoruz”

Sarıgül, halkın ittifaklar nedeniyle bölünmesini istemediklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Biz, Türkiye Değişim Partisi olarak sağ elimizle sol elimizi birleştiriyoruz. ‘Ben insanım’ diyen herkesle beraberiz. O nedenle ilk turda, o ittifakı da bu ittifakı da doğru bulmuyoruz. Kimseyi ittifaklar konusunda ikiye bölmek istemiyoruz. Parti olarak biz, ilk turda kendi adayımızla seçime gireceğiz. İlk turda da bütün milletimiz bizim partimizin adayına büyük bir ilgi gösterecektir.”

Sarıgül, “Cumhurbaşkanı adaylarını da partisinin kurucular kurulu üyelerinin, milletin teveccühüne göre belirleyeceğini” ifade etti.

 

karahisarhaber.com

Özel Haber

Dilek TÜR

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM