Sağlık Müdürü ve Tabipler Odası

Sağlık Müdürü ve Tabipler Odası

11 Mart’ta Türkiye de ilk kovid 19 vakasının tespit edilmesinden sonra Sağlık Bakanlığı hızla tedbirleri almaya başladı.

Zaten Çin’in Wuhan Bölgesinde salgının yayılmaya başlamasının ardından 11 Ocak’ta Türkiye bilim kurulunu oluşturmuştu bile.

Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca ve bilim kurulu üyeleri gece-gündüz çaba sarfederken, bazı illerde bürokratların tehlikenin farkına varamamaları yada geç anlamaları nedeniyle virüs maalesef gereğinden fazla yayıldı.

Mesela Afyonkarahisar’ın Kızılören İlçesi. İlçenin toplam nüfusu zaten 1200 civarı. Bu İlçemizi komple test yapsan bir haftada iş biter. Ama Sağlık Müdürlüğümüz burada yeterli tedbir almadığı için küçücük ilçemizde bir anda 18-20 pozitif vaka oluverdi.

Ben, Sağlık Müdürlüğünün özellikle filyasyon konusunda da yeterli titizlikte davrandığını düşünmüyorum. Şu toz duman dağılsın bunları ayrıntıları ile yazacağız.

Tabi doğum esnasında bebeğin kolunu kırıp nasıl örtbas ettiğinizi de unutmadık. Sağlık çalışanlarımızın şu dönemde hayatlarını ortaya koyarak verdikleri mücadeleye saygımdan, kırık kol yen içinde şimdilik.

Birde cemaat, dindarlık ayağı yapıyorlar ya o zaman çıldırıyorum. 8 aydır kolu kırılan bebek kıvranıyor. Cemaatiniz sayesinde geldiğin o makamda, vicdanın rahat oturabiliyormusun Müdür Bey?

Hatırlamadıysan, hatırlatayım; Hani kamera görüntülerini yok edip, idari soruşturmada vatandaşı suçlu çıkardığınız bebek. (Bu konuyu ayrıntıları ile salgından sonra yazacağım)

…..

Salgın başlamış bütün Dünya kıvranıyor. İsminin başında Dr. yazan herkes canla başla çalışıyor. Salgının önüne geçmek için halkı bilgilendirmek için ilgili bütün isimler defalarca uymamız gereken kuralları anlatıyorlar.

Peki Afyon Tabipler Odası nerede?

Gören, duyan var mı?

Küçükte olsa bir açıklamasını bekledik, sitelerine girdik en son yayınlanan haber ”Doktorlara ucuz  kredi” o da 2018 yılında yayınlanmış. Yani faizler yüzde 30 iken.

İşin esprisi bir yana, Afyon Tabipler Odası vatandaşı şimdi bilgilendirmeyecekte ne zaman konuşacak merak ediyorum doğrusu?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM