Sarı: Kasaplarımız mağduriyetten kurtuldu

Sarı: Kasaplarımız mağduriyetten kurtuldu

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Belediye meclis üyeleri Abdullah Yıldız ve Veli Özcan ile birlikte Belediye mezbahanesini ziyaret ederek hayvan kesim işlemleri hakkında bilgi aldı.

Belediye Başkanı Nihat Sarı, geçen yıl Ekim ayında faaliyete giren belediye mezbahanesinde yapılan hayvan kesimleri hakkında Veteriner Hekim Oğuz Başkaya’dan bilgi aldı.

Mezbahanede yapılan hayvan kesim işlemleri hakkında bilgi veren Belediye Veteriner Hekimi Oğuz Başkaya; “İlçemizde yıllardır kapalı halde bulunan belediye mezbahanemiz ekim ayında tekrar faaliyete geçmesi ile birlikte ilçemizde hizmet veren kasap esnaflarımızı büyük bir sıkıntıdan kurtarmış oldu. Mezbahanemiz de kesim işlemleri hijyenik koşullarda yapılarak kasap esnaflarımıza Belediyemiz et taşıma aracı ile teslim edilmektedir. Kasap esnaflarımızdan da mezbahanemizin tekrar faaliyete geçmesi ve hijyenik koşullarda hizmet vermesinden dolayı memnun oldukları yönünde geri dönüşler alıyoruz. ” dedi.

Mezbahane ziyareti sonrası bir açıklama yapan Belediye Başkanı Nihat Sarı, “Mezbaha hizmetlerini daha konforlu bir şekilde yerine getirmek, kesim sonunda soframıza gelen et ve et ürünlerinin sağlıklı bir şekilde tüketilmesini sağlamak amacıyla kapalı olan Belediyemiz mezbahanesini revize ederek tekrar faaliyete geçirdik. Mezbahanemizin faaliyete geçmesi ile birlikte kasap esnaflarımızda diğer ilçelere giderek hayvan kesimi yaptırma mağduriyetinden kurtulmuş oldu. Herşey Dinarımız için” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM