Şehit ateşi Afyon’a düştü

Şehit ateşi Afyon’a düştü

3 teröristin ölü olarak ele geçirildiği operasyondan acı haber geldi.

Operasyonda Afyonkarahisarlı Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Uyar şehit oldu. Şehit Uyar’ın Ailesinin 15 yıl önce Eskişehir’e taşındığı Ailesi’nin isteği üzerine Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde defnedileceği bildirilerek.Şehit J.Uzm.çvş.Yusuf Uyar’ın 2015 yılında Uzman Çavuş olarak göreve başladığı evli olduğu öğrenildi.

İçişleri Bakanlığı, bir yüzbaşı ile iki Uzman Çavuşun şehit olduğunu bir Yarbayın da Yaralandığını duyurdu.  Yapılan duyurular arasında da, Afyonkarahisar Merkez Alcalı Köyü Nüfusuna Kayıtlı Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Uyar’ın da operasyonda Şehit olduğu ifade edildi.

İçişleri Bakanlığı’nın açıklaması şöyle:

“Yıldırım-10 Norduz Operasyonu kapsamında; Van Çatak ilçesi kırsalında 3 teröristin ölü olarak ele geçirildiği operasyonda, bir Jandarma Yüzbaşımız ile iki Jandarma Uzman Çavuşumuz Şehit olmuş, bir Jandarma Yarbayımız yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kaderli ailelerine baş sağlığı, yaralı yarbayımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.”

Afyonkarahisar’a Şehit ateşi düştü..

Operasyonda Afyonkarahisarlı Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Uyar şehit oldu. Şehit Uyar’ın Ailesinin 15 yıl önce Eskişehir’e taşındığı Ailesi’nin isteği üzerine Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde defnedileceği bildirilerek.Şehit J.Uzm.Çvş.Yusuf UYAR’ın 2015 yılında Uzman Çavuş olarak görve başladığı 3 yıllık evli 1 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM