Sezen: İşçiye en büyük desteği Ak Parti verdi

Sezen: İşçiye en büyük desteği Ak Parti verdi

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen 1 Mayıs İşçi Bayramı Emek ve Dayanışma Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Sezen mesajında işçilere en büyük desteği AK Parti’nin verdiğini söyleyerek, “2002 yılının asgari ücreti olan o zamanın parasıyla 163 milyon liraya ile neler alınabiliyordu bugünkü asgari ücretle neler alınabiliyor kıyaslanmalıdır. İşçi kardeşlerimizin yaşam kalitesinin artması bizim için çok önemlidir” dedi.

“İşçi kardeşlerimize en büyük desteği AK Parti verdi”

2002 yılında Türkiye’nin AK Parti iktidarı ile tanıştığını kaydeden Sezen, koalisyon yıllarından geriye ekonomik bir enkaz kaldığını bunun da en çok çalışan kesimi etkilediğini vurguladı. Sezen, o yıllardan bugünlere ülkemizde ciddi anlamda ekonomik bir büyüme yaşandığını ifade ederek, “Vatandaşların yaşam kalitesi arttı. 2002 yılında çalışan bir işçinin asgari ücreti ve bugün alınan asgari ücretin alım gücü arasında büyük fark var. AK Parti olarak işçinin yanında olduğumuz her fırsatta yapmış olduğumuz çalışmalarla gösterdik. 2002 yılının asgari ücreti olan o zamanın parasıyla 163 milyon liraya ile neler alınabiliyordu bugünkü asgari ücretle neler alınabiliyor kıyaslanmalıdır. Biz AK Parti olarak işçiye verdiğimiz önemi 1 Mayıs İşçi Bayramını resmi tatil ilan ederek göstermiş olduk. İşçi kardeşlerimiz de en çok desteği onca partiye rağmen partimize vererek memnuniyetlerini göstermişlerdir” dedi.

“Halk namus sözü verip işçi kıyımı yapanların namuslarını sorguluyor”

Sezen açıklamasında, “Takvim yaprakları 8 Mayıs 1994’ü gösterdiğinde ‘Kurban Bayramı öncesi işçi emeklilerine maaş ödeyemeyeceğiz!’ açıklamasını DYP – SHP hükümeti yaptı. 2000 yılında Kurban Bayramında tam 3 milyon işçi emeklisi, dul ve yetim hükümetten, ‘hazine sıkışık’ yanıtı alarak bayramı parasız geçirdiler. O zaman da bu zihniyetin devamı iktidardaydı. Aynı zihniyet henüz geçtiğimiz yıl yapılan seçimlerde ‘bir işçi atılmayacak, namus sözü’ dedi, on binlerce işçi kapı önüne kondu. O işçiler maalesef bugün kendi bayramlarını işsiz olarak kutlayacaklar. Haliyle bu zihniyetin üzerine söz verdiği namusları da halkımızca sorgulanmaya başladı. AK Parti iktidarı öncesinde, bir dönem maaşlarını dahi alamayan milyonlarca işçimiz, emeklimiz, bayram öncesinde ikramiyelerini aldı. Bu yüzden biz her fırsatta memleket işinin gönül işi olduğunu söylüyoruz. Bu vesileyle ekonomiye katkı sağlayan, sanayi ve üretimin gelişmesi ve artması için üstün gayretler sarf eden işçi ve emekçilerimizin bayramı olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutlarım” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM