Sezen; ”Paketin dokunmadığı kesim yok”

Sezen; ”Paketin dokunmadığı kesim yok”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ekonomik istikrar kalkanını değerlendirdi. İl Başkanı Sezen açıklamasında “2002 öncesinde 50 sente muhtaç iken bugün hangi seviyeye geldiğimizin göstergesi olan 100 milyar liralık bu paket halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ekonomik istikrar kalkanını değerlendirdi.

“Biz önce insan diyen bir medeniyetin mensuplarıyız”

İl Başkanı Sezen açıklamasında, “Sadece 2002 öncesinde 50 sente muhtaç iken bugün hangi seviyeye geldiğimizin göstergesi olan bu paket halkımıza hayırlı uğurlu olsun. İnşallah bu coronavirüs de atlattıktan sonra daha güzel günler göreceğiz. Türkiye bütün dünyada diğer ülkelere kıyasla kendi vatandaşlarına sağlık konusunda ne kadar önem verdiğini ispatlamış bir ülkedir. Dünyanın hiçbir ülkesinde virüs nedeniyle kendi vatandaşlarını ücretsiz ülkesine getiren başka bir ülke yoktur. Bugün ülkemizde yapılan coronavirüs testleri tamamen ücretsiz iken Amerika Birleşik Devletleri’nde yüzlerce dolar talep ediliyor. Biz “önce insan” diyen bir medeniyetin, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” diyen bir kültürün mensuplarıyız. Bu yüzden tüm hizmetleri halkımızın ayağına serdik” dedi.

“Bir yanda kapı kapı borç için gezen başbakan, bir yanda halka 100 milyarlık destek paketi açıklayan Devlet Başkanı”

Sezen, “Dün açıklanan paket, Cumhurbaşkanımızın bakanlar, sivil toplum örgütleri ve iş dünyası ile istişareler neticesinde ortak karar alarak açıklanan bir pakettir. Bu ülke 2002 öncesinde Ankara’dan 500 milyon dolar borç için Almanya’ya uçup Almanya’dan geri çevrilip Lüksemburg’a gitmiş başbakanlar gördü. Bir yanda Avrupa ülkelerinde kapı kapı borç dilenen bir başbakan, bir yanda halkına sadece corona olayında 100 milyarlık destek paketi açıklayan bir Devlet Başkanı. Diğer yanda da “Virüsü, IMF’den para istemek için açıkladı” diyen bir kesim.” ifadelerine yer verdi.

“Paketin dokunmadığı yer yok”

100 milyar liralık dev istikrar paketinin dokunmadığı yer ve kesimin olmadığını vurgulayan Sezen sözlerini, “Devlet, bir milletin sorun çözebilme kapasitesinin örgütlenmiş halidir. Bu sıkıntıları da atlatacağız ve torunlarımıza bugünleri anlatacağız. Herkes gelecekteki güzel günlere odaklansın. Hiçbir virüs, Türkiye’den, Türk Milletinin birliğinden, beraberliğinden, kardeşliğinden ve 14 gün kuralı olan tedbirlerden daha büyük değildir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM