Sinanpaşa Belediye Meclisinden Bahar Kalkanı’na tam destek

Sinanpaşa Belediye Meclisinden Bahar Kalkanı’na tam destek

Sinanpaşa Belediye Meclisinden Bahar Kalkanı’na tam destek
Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdak Karaman başkanlığında toplanan Belediye Meclisi, İdlib’te başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı’na desteğini açıkladı. Başkan Karaman, “Devletimizin ve hükümetimizin yanındayız” dedi.
Belediye Meclisi Mart ayı toplantısı, Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis gündem maddelerinin oylanması öncesi meclis üyelerine seslenen Başkan Erdal Karaman, Suriye’nin İdlib kentinde 34 Mehmetçiğimizin şehit edilmesi sonrasında başlatılan Bahar Kalkanı Harekatına destek verdiklerini söyledi.
MAĞDURUN VE MAZLUMUN YANINDA OLDUK
Başkan Karaman, “Meclisimizin oturumunu açmadan önce ordumuzun yürüttüğü Bahar Kalkanı operasyonunda şehit olan tüm vatan evlatlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum. Milletimiz yüzlerce yıldır dünyanın neresinde bir zulüm varsa buna karşı dik durmuş ve her zaman mazlumun mağdurun yanında yer almıştır. Bugün de aynı durumda karşı karşıyayız” dedi.
“MEHMETÇİĞİMİZİN YANINDAYIZ”
“Suriye’de kendi halkına bomba yağdıran ve Türk askerine kurşun sıkmaya cürret eden zalim Esed ve destekçileri bugün Türk milletinin şanlı ordusundan derslerini almaktadır” diyen Başkan Karaman, “Bu çerçevede, Belediye Meclisi olarak, Bahar Kalkanı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür” diye konuştu.
SÖZ KONUSU OLAN MİLLİ GÜVENLİĞİMİZDİR
Başkan Karaman, “Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, ülkemizin ve asil milletimizin egemenlik ve bağımsızlığı için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve hayatta olan gazilerimize, asil ve vefakâr milletimize saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz. İdlib başta olmak üzere karada, denizde ve havada yurt içinde ve sınır ötesinde zorlu hava ve arazi şartlarında asil milletimizin sevgi, güven ve duasından aldığı ilhamla görevlerini büyük bir kahramanlıkla yürüten kahraman askerlerimize de sağlık, esenlik içinde kazasız, belasız, hayırlı ve başarılı görevler diliyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM