”Zimem Defteri” ilgi görüyor

”Zimem Defteri” ilgi görüyor

Afyonkarahisar Belediyesi öncülüğünde başlatılan Osmanlı’dan kalma bir gelenek olan zimem defteri uygulaması Afyonkarahisar’dabüyük ilgi görüyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bakkallar Odası Başkanı Cengiz Üstün; ”Osmanlı’dan kalma gelenek olan zimem defteri uygulamasını başlatan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’ten ve hayırsever vatandaşlarımızdan Allah razı olsun” dedi.

Afyonkarahisar’da bir Osmanlı geleneği olan Zimem Defteri geleneği başladı. Gelenek kapsamında belediye ve hayırsever vatandaşların destekleri ile bakkalarda ki veresiye defterinde bulunan borçlar tek tek silinmeye başladı.

HAYIRSEVERLERİ DAVET EDİYORUZ

Konu hakkında hayırsever vatandaşlara çağrıda bulunan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, şunları söyledi: “Şanlı Ecdadımız Osmanlı’nın “Zimem Defteri” geleneğini güzel şehrimiz Afyonkarahisar’da hayırseverlerimizin ve Belediyemizin öncülüğünde hayata geçiriyoruz. Mahalle aralarındaki bakkallarımızda veresiye defterleri silinip, ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin borçları Elhamdülillah kapatılmaya başlandı. Rabbim tüm hayırseverlerimizden razı olsun hayır ve hasenatlarını kabul etsin. Bu konuda hayırseverlerimizi bu güzel hayra davet ediyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM