CHP'li Görgöz; Her üç kişiden biri icralık durumda

CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz; “Ekonomiyi çok iyi bilmekle övünenlerin ülkemizi getirdiği durum ortada! Neredeyse her 3 kişiden 1’i icralık” dedi.
Genel 6.07.2022 15:33:04 0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz, icra dairelerindeki dosya sayısının geçen yıla oranla yüzde 30 artış gösterdiğini ifade ederek, “Ekonomiyi çok iyi bilmekle övünenlerin ülkemizi getirdiği durum ortada! Neredeyse her 3 kişiden 1’i icralık” dedi.

 

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada AK Parti iktidarının fabrika yerine bol bol icda dairesi açtığını belirten Başkan Gögörgöz, “Akp iktidarları döneminde fabrika yerine bol bol icra dairesi açıldı. Bunun nedeni; Avrupa başta olmak üzere tüm dünyayı kıskandıran Saray iktidarının ekonomi yönetimi ve elbette bunun sonucunda iflas eden şirketler, artan işsizlik ve fakirleşen insanlarımızın sayılarındaki artıştır!” dedi.

 

Her geçen gün icralık dosya sayısı artıyor.

 

Başkan Görgöz şu ifadelere yer verdi:


“Ulusal Yargı Ağı (UYAP) üzerinden alınan verilere göre bu yıl 1 Ocak – 17 Haziran günleri arasında icra ve iflas dairelerine UYAP üzerinden toplam 4 milyon 396 bin yeni dosya geldi. 3 milyon 248 bin dosya ise sonuçlandırıldı.

Yeni gelen dosya sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30,1 oranında arttı.

İcra dairelerinde derdest bulunan dosya sayısı son bir yılda 1 milyon 506 bin adet artarak 17 Haziran itibariyle 23 milyon 718 bine çıktı.

Ekonomiyi çok iyi bilmekle övünenlerin ülkemizi getirdiği durum ortada! Neredeyse her 3 kişiden 1’i icralık.

Ülkemiz her yönüyle zengin bir ülkedir. Sadece kaynaklarımızı doğru kullanmak, ekonomiyi bilinçli, doğru ve ahlaklı yönetmek gerekir.

Elbette aynı zamanda “üretim ekonomisinden” yana olmak gerekir, “tüketim ekonomisinden yana değil!”

 

Haber Kaynak : BEYAZ BELGE
Cumartesi 32 ° / 17.9 °
Pazar 32.9 ° / 20.1 °
Pazartesi 29.2 ° / 16.8 °